W Międzynarodowy Dzień Astrologii Kasia poleca...


 #MiędzynarodowyDzieńAstrologii przypada na równonoc wiosenną, czyli 20/21 marca.

Czy wiecie, że...
Astrolodzy przyjmują naukę astronomiczną i bardzo ją szanują, czego z kolei nie można powiedzieć o astronomach, którzy nie biorą pod uwagę wniosków astrologicznych.

Jaka jest między nimi różnica?

Astrologia znana jest od tysięcy lat. Wykorzystują ją wróżbici, którzy często celnie przepowiadają nam przyszłość, przeszłość i teraźniejszość. Dlatego też astrologia jest… bardzo tajemnicza.
Astronomia, natomiast, polega na badaniu fizycznych zjawisk, a dokładnie ciał niebieskich, oraz wszystkiego co związane jest z tym i co zachodzi poza atmosferą. Astronomowie posługują się szeregiem badań, które z punktu ich widzenia są autentycznymi w przeciwieństwie do astrologii.

Mimo iż dziś świętuje ASTROLOGIA, Kasia poleca wam książkę z dziedziny ASTRONOMII. Bo naprawdę warto...

Wielka Mała Niedźwiedzica/ Paulina Chmurska, Wydawnictwo Wilga – Grupa Wydawnicza FOKSAL
Wiek: 4+

Polecam książkę, która hipnotyzuje swoją baśniową treścią i nieziemską szatą graficzną.
Wiek dziecięcy to czas fascynacji i poszukiwań. Zaprezentowana przez autorkę tematyka pozwala zaspokoić ciekawość związaną z kosmosem. Mała Niedźwiedzica podróżuje po nocnym niebie ze swoją mamą, która niesie tajemniczy pakunek. Ich wędrówka jest długa i zaskakująca. Autorka pokazuje wzajemne relacje i więzi matki z dzieckiem.

- Wszechświat jest taki piękny – myślała Mała Niedźwiedzica, spoglądając z gwiezdnego wozu.
- Nie wychylaj się tak bardzo – upomniała ją mama [...].
Mała Niedźwiedzica posłuchała mamy i tylko z daleka machała łapką napotykanym po drodze gwiazdozbiorom.

Książka dostarcza wiadomości na temat astronomii w formie krótkich ciekawostek. Obserwacja nieba to jakby podróż do innego świata. Gwiazdy kierują, jak twierdzą astrologowie, ludzkimi emocjami, a ich wizualizacja pozostawia niepowtarzalne wrażenie. 

W połowie opowieści napotykamy niespodziankę. To rozkładówka zachęcająca do wspólnej zabawy. Punkty tworzące gwiazdozbiory zaznaczone są farbą fluorescencyjną dzięki czemu naświetlone po zgaszeniu światła dadzą efekt nocnego nieba.

Zachęcam, aby wybrać się wspólnie w tę niecodzienną podróż i być może zaszczepić w małym Czytelniku ciekawość sięgania do gwiazd i… książek.

Kasia

Komentarze


Archiwum postów

Pokaż więcej
Copyright © Szesnastka